Przemysłowa drukarka Ink Jet — w jakich branżach się sprawdzi?

Przemysłowa drukarka Ink Jet — w jakich branżach się sprawdzi?

Zdecydowana większość wytwarzanych produktów, zanim trafi na rynek sprzedażowy, musi zostać odpowiednio oznakowana. Na opakowaniach powinny znaleźć się informacje dotyczące m.in. daty przydatności i numeru serii. Są to tzw. dane zmienne, których nadruk jest nanoszony głównie za pomocą przemysłowych drukarek atramentowych. Sprawdź, w jakich branżach stosowane są urządzenia „plujki”.

Czym wyróżnia się drukarka Ink Jet?

W urządzeniu stosowany jest różnego rodzaju atrament (także w wielu kolorach), który umożliwia znakowanie opakowań wykonanych niemal z każdego materiału, w tym m.in. papieru, szkła, kartonu, folii, drewna, a nawet betonu czy stali. Uzyskany efekt jest dokładny i niezwykle trwały. Przemysłowa drukarka Ink Jet charakteryzuje się szybkością i precyzyjnością podczas pracy oraz niską awaryjnością. Znakowanie odbywa się w dowolnej orientacji — od góry i z dołu lub z boku.

W jakich branżach ten model drukarki się sprawdzi?

Obecnie popularna „plujka” jest już podstawowym elementem wyposażenia niemal każdej linii produkcyjnej. Najczęściej przemysłowa drukarka atramentowa jest stosowana w branży:

  • spożywczej,
  • farmaceutycznej,
  • kosmetycznej,
  • elektronicznej,
  • meblarskiej,
  • ogrodniczej,
  • motoryzacyjnej.

Urządzenia są proste w obsłudze, a szkolenie operatorów, które powinno być zapewnione przez sprzedawcę lub producenta drukarek, nie trwa zbyt długo. 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu drukarki „plujki”?

Na etapie szukania urządzenia do znakowania atramentowego należy dokładnie określić własne potrzeby. Najlepiej skorzystać ze wsparcia doświadczonej i polecanej przez innych firmy, która dopasuje drukarkę do branży, w której działa klient, a także przeprowadzi testy druku. Ważne jest również wsparcie producenta po zakupie (m.in. usługi serwisowe, dostępność do części i materiałów eksploatacyjnych).