Prawnik z Poznania – sprawy dotyczące nieruchomości

Prawnik z Poznania – sprawy dotyczące nieruchomości

Rynek nieruchomości w Polsce nieustannie się rozwija, co przekłada się na zwiększoną ilość sporów prawnych go dotyczących. Kwestie własności, zasad wynajmu i dzierżawy dokładnie określają zapisy prawa. Specjalizujący się w nich prawnik z Poznania może Ci pomóc w wielu kwestiach – sprawdź, czym zajmuje się taki specjalista. 

Prawnik z Poznania –sprawy związane z nieruchomościami

Prawo w Polsce dzieli się na wiele gałęzi i każda wykształcona w tym kierunku osoba ma swoją specjalizację. Z tego powodu nie każdy prawnik z Poznania podejmie się prowadzenia spraw związanych z nieruchomościami. Jednak kancelarii, które się tym zajmują, jest naprawdę sporo, podobnie jak sporów dotyczących własności domów czy mieszkań, lub związanych z hipoteką. Wiele z nich prowadzi swoją działalność głównie w tym zakresie.

Do obszarów, do których m.in. zaliczają się sprawy dotyczące nieruchomości, należy prawo:

  • budowlane,
  • hipoteczne,
  • własności,
  • planowania przestrzennego,
  • dzierżawy i najmu,
  • podatkowe.

Prawnik do spraw dotyczących nieruchomości – w czym pomoże?

Zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty gospodarcze powszechnie korzystają z porad, jakie zapewniają prawnicy obeznani z tematyką nieruchomości. Do ich klientów indywidualnych zaliczają się na przykład rodziny pragnące uregulować kwestie własności domu, który pozostawił im w spadku zmarły krewny. Tacy adwokaci pomagają też pokrzywdzonym osobom w dochodzeniu ich praw przed sądem przeciwko inwestorom i wykonawcom, którzy nie wywiązali się ze swoich obowiązków budowlanych, np. nie ukończyli remontu mieszkania. 

Z usług kancelarii adwokackich, które specjalizują się w tej dziedzinie, powszechnie korzystają agencje zajmujące się obrotem nieruchomościami. Mogą to być podmioty świadczące usługi najmu stałego lub okazjonalnego, a także firmy sprzedające domy i mieszkania z rynku wtórnego lub pierwotnego. Korzystają z fachowej porady przy sporządzaniu umów oraz rozstrzyganiu sporów dotyczących np. czynszu nieopłaconego przez najemcę. 

Dobry prawnik z Poznania – porady dotyczące nieruchomości

Niezależnie, czy jesteś pokrzywdzonym najemcą, czy chcesz dochodzić swoich praw własności, prawnik z Poznania specjalizujący się w kwestiach nieruchomości okaże się pomocny! Jeśli zależy Ci na najlepszym adwokacie z tej dziedziny, porównaj oceny klientów poszczególnych kancelarii z Twojego miasta i wybierz zaufaną i doświadczoną.