Platforma Saturn i inne, pochodzące od marki Elegoo

Platforma Saturn i inne, pochodzące od marki Elegoo

Druk 3D staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w firmach i wśród prywatnych użytkowników. Aby w pełni cieszyć się możliwościami tej technologii, warto wybierać sprzęt renomowanych marek. Jedną z nich jest firma Elegoo, oferująca nie tylko drukarki, ale i poszczególne ich części, w tym platformy. Dowiedz się o nich więcej poniżej!

Czym są platformy robocze?

To moduł, na który ekstruder nadrukowuje warstwowo tworzony obiekt. Ma on płaską powierzchnię, dzięki czemu zapewnia stabilne oparcie dla modelu. Za sprawą właściwości klejących powstający przedmiot nie przesuwa się ani nie odpada podczas wykonania. Często te elementy wyposaża się w system podgrzewania, co ułatwia tymczasowe przywarcie wydruku do ich powierzchni. Ma to ogromne znaczenie także dla jakości wydruku, zwiększając jego precyzję i zmniejszając ryzyko powstawania błędów.

Marka Elegoo – dlaczego warto ją wybrać?

Pochodząca z tzw. Chińskiej Doliny Krzemowej, czyli miasta Shenzhen, marka Elegoo od 2015 dostarcza wysokiej jakości urządzenia, w tym m.in. drukarki tworzące precyzyjne modele 3D. Doświadczenie w nowoczesnych technologiach zaowocowało sprzętem, który teraz chętnie kupowany jest na całym świecie. Rewelacyjnie sprawdza się on zarówno w zastosowaniu prywatnym, jak i firmowym. Dodatkowo produkty są dość przystępne cenowo, dzięki czemu nawet amatorzy zafascynowani tą technologią mogą korzystać z jej dobrodziejstw.

Platformy Elegoo – Saturn i do serii Mars

Firma, oprócz tego, że zapewnia gotowe do pracy urządzenia, dostarcza także poszczególne elementy. Oryginalna platforma Saturn lub przeznaczona do jednego z modeli z serii Mars to oryginalne części, które skutecznie zastępują wysłużone komponenty. Są w 100% kompatybilne z danym modelem i zapewniają solidną podstawę pod produkowane modele, gwarantując dużą przyczepność.

Postaw na oryginalne części do swojej drukarki 3D

Jeśli masz drukarkę 3D Elegoo i szykujesz się do wymiany zużytego komponentu – stawiaj zawsze na oryginalne części. Pochodzące od producenta platformy Saturn lub Mars 2 Pro zawsze zapewnią najlepsze właściwości i zgodność z urządzeniem. Porównaj więc oferty różnych sklepów i wybierz produkt pasujący do Twojego sprzętu.