Kurtka oversize czy dopasowana — co lepiej wybrać?

Kurtka oversize czy dopasowana — co lepiej wybrać?

Już od wielu sezonów luźniejsze fasony damskich ubrań wypierają święcące wcześniej triumfy popularności dopasowane, obcisłe stroje. Oczywiście te drugie także nadal można znaleźć w sprzedaży, na przykład gdy chodzi o okrycia wierzchnie. Jaka kurtka dla kobiety będzie lepszym wyborem, dopasowana czy oversize? Przeczytaj, by się tego dowiedzieć!

Jakie zalety ma kurtka oversize?

Luźniejsze bomberki, wiatrówki, parki czy katany mają wiele zalet. Są przede wszystkim supermodne. Postawienie na takie okrycie to prosty sposób na zapewnienie sobie modnego wyglądu o miejskim charakterze. Szczególnie wiele młodych dziewczyn i kobiet stawia na kurtki oversize łączone z również obszernymi ubraniami, jak bluzki czy bluzy, a także spodnie, dresowe czy jeansowe. To sposób na młodzieżowy look oraz, naturalnie, wielką swobodę.

Mimo to okrycia tego rodzaju można nosić na różne sposoby, co także jest ich mocną stroną. Równie dobrze będą wyglądać z luźnymi dresami, jak i dopasowanymi jeansami. Ich dużym walorem jest też fakt, że łatwo je dobrać do sylwetki. Nawet dobry wybór rozmiaru nie zawsze gwarantuje sukces w przypadku dopasowanych okryć, gdyż może się okazać, że na przykład są one dopasowane w biuście, ale na brzuchu opinają się zbyt mocno. Fasony oversize w dodatku świetnie ukrywają wszelkie mankamenty sylwetki. Co więcej, doskonale sprawdzają się kiedy pod kurtkę chce się założyć grubsze ubranie —  sweter czy bluzę. Pod okrycie dopasowane taki strój może się zwyczajnie nie zmieścić czy krępować ruchy.

Dla kogo okrycia dopasowane?

Kurtki w typie oversize pasują wszystkim dziewczynom i kobietom —  mającym zastrzeżenia do swej figury, normalną sylwetkę, jak i chcącym ukryć nadmierną szczupłość. Okrycia dopasowane zaś najlepsze są dla kobiet chcących wymodelować czy podkreślić swoje kształty. Trzeba przy tym pamiętać, by dobierać je dobrze pod względem rozmiaru oraz fasonu. W niektórych przypadkach nawet potrzebne może być wcześniejsze mierzenie. Okrycia oversize nie są pod tym względem tak wymagające, można je zatem śmiało kupować online.

Modne kurtki na wszystkie pory roku

Obszerna puchówka, obcisła i krótka katana czy zapewniająca swobodę parka? Wybierz okrycie dostosowane do warunków pogodowych, a także dobrane do twoich preferencji i potrzeb! Zapewnij sobie świetny wygląd oraz pełną wygodę.