Jakie zastosowanie ma drukarka Ink Jet?

Jakie zastosowanie ma drukarka Ink Jet?

Obecnie wiele procesów w branży przemysłowej jest zautomatyzowanych, co przekłada się na szybkość i wydajność pracy, a także ogranicza koszty produkcji towarów. Coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się również na instalację drukarki odpowiadającej za znakowanie wytwarzanych produktów. Sprawdź, jakie zastosowanie mają tego typu urządzenia.

Jak działają drukarki „plujki”?

Znakowanie różnego rodzaju powierzchni jest możliwe poprzez wykorzystanie nowoczesnych urządzeń przemysłowych. Jednym z nich jest właśnie atramentowa drukarka Ink Jet , która działa na zasadzie bezkontaktowego druku ciągłego. W użytkowanym sprzęcie można zastosować różne atramenty, co pozwala na znakowanie opakowań foliowych, papierowych, kartonowych, drewnianych czy stalowych. Efekt drukowania atramentowego jest niezwykle precyzyjny i trwały. 

Gdzie wykorzystywana jest drukarka Ink Jet?

Urządzenie znajduje zastosowanie w przeróżnych gałęziach przemysłu ze względu na konieczność znakowania niemal każdego produkowanego artykułu. Drukarki są stosowane m.in. w branży farmaceutycznej, spożywczej, kosmetycznej, ogrodniczej oraz motoryzacyjnej. Model typu Ink Jet jest najczęściej wykorzystywany do automatycznego znakowania danych zmiennych, takich jak oznaczenia alfanumeryczne, daty i seria produkcji, kody kreskowe i proste znaki graficzne. 

Czym kierować się podczas wyboru sprzedawcy drukarek przemysłowych?

Najlepiej, aby przedsiębiorcy, podczas wyboru „plujki”, skorzystali z oferty znanej firmy, cieszącej się pozytywnymi opiniami. Poza doradztwem sprzedawca powinien również zapewnić dostawę wraz z instalacją drukarki w zakładzie. Ważne też, aby firma, z która podejmuje się współpracę, świadczyła usługi serwisowe, gwarantując m.in. urządzenie zastępcze (na czas naprawy) w celu zachowania ciągłości pracy linii produkcyjnej.