Jak ustawić ekspres do kawy De’Longhi? Poradnik perfekcyjnej kawy

Jest wiele sposobów na to, by przygotować idealny napój z ziaren kawowca. Aby jednak w pełni wydobyć smak i aromat z konkretnego gatunku czy mieszanki – trzeba poznać możliwości posiadanego sprzętu. Ekspres do kawy De’Longhi gwarantuje przygotowanie najróżniejszych naparów. Pozostaje tylko kwestia, jak go ustawić. Sprawdź to!

Jakie rodzaje kawy przygotujesz z pomocą urządzania De’Longhi?

Proponowane przez tego włoskiego producenta urządzenia cieszą się dużą popularnością. Wynika to zarówno z licznych funkcji, umożliwiających ustawienie optymalnych parametrów, jak i designu. Jakie rodzaje kaw z ekspresu De’Longhi możesz przygotować? Prawdopodobnie każdą w typie włoskim, w tym m.in.:

  • espresso,
  • latte macchiato,
  • cappuccino,
  • flat white.

Odpowiednie ustawienia

Jak z pomocą produktów De’Longhi przygotować idealne espresso, będące bazą pod m.in. wyżej wymienione rodzaje napojów? Zacznij od wlania świeżej wody, najlepiej przefiltrowanej – chyba że masz model z systemem filtracji. Następnie – wybierz moc, jaka Cię interesuje. To określa „siłę” naparu, niezależnie od gatunku ziaren. Teraz pozostaje dobór stopnia zmielenia kawy. Najlepszy jest pośredni – pozwala uzyskać odpowiednio esencjonalną i aromatyczną bazę. Ekspresy tej marki gwarantują nawet do 13 poziomów rozdrobnienia, więc warto z nimi eksperymentować.

Określone modele producenta mają gotowe programy, jednak każdy może zaprogramować indywidualny tryb. Wówczas wystarczy wybrać odpowiednią funkcję, a następnie rodzaj napoju. Potem określa się m.in. moc aromatu i ilość przelewanej wody. Choć liczy się również właściwa temperatura, to zastosowana przez firmę technologia dobiera najlepszy stopień podgrzania płynu, by uzyskać idealny napar.

Z ekspresem De’Longhi perfekcyjnie przygotujesz swoją ulubioną kawę!

Gdy już wiesz, jak ustawić ekspres do kawy De’Longhi, nie pozostaje nic innego, jak tylko wypróbować te wskazówki w praktyce. Przygotowanie ulubionego naparu z urządzeniami tego producenta to sama przyjemność. Intuicyjne panele gwarantują, że łatwo zaparzysz napój, jaki w pełni odpowiada Twoim oczekiwaniom.