Jak stosować roller do twarzy?

Jak stosować roller do twarzy?

Stosując wszelkie zabiegi kosmetyczne trzeba to robić prawidłowo, gdyż technika ma ogromne znaczenie. Jeśli się jej nie zna albo nie stosuje poprawnie, można wyrządzić sobie więcej krzywdy niż pożytku. W szczególny sposób dotyczy to masowania twarzy, nie można bowiem na przykład rozciągać nadmiernie skóry, zwłaszcza w okolicach oczu, gdzie jest bardzo cienka. Sprawdź, jak robić to dobrze z użyciem rollera.

Masaż z rollerem jest lepszy!

Masaż twarzy, wykonywany w celu pobudzenia krążenia krwi i limfy, co sprzyja odżywieniu cery oraz usuwaniu obrzęków oraz ujędrnia, można wykonywać na różne sposoby —  takie zabiegi są nawet oferowane przez masażystów. Wykonuje się je jednak stosunkowo rzadko, podczas gdy samodzielnie kilkuminutowy masaż można i warto wykonywać codziennie. Najlepiej będzie robić to, stosując specjalny roller do twarzy, wykonany z minerału —  jadeitu czy kwarcu. Akcesorium takie ma dwie końcówki —  większą przeznaczoną do masowania większych partii twarzy, jak policzki i czoło, i mniejszą, do mniejszych obszarów, jak broda, okolice oczu czy płatki nosa. Warto korzystać z nich obu, solidnie masując całą twarz. Nie zajmie to wiele czasu, a efekty będą znakomite; zabieg jest przy tym bardzo relaksujący.

Sprytne triki na używanie rollera

Przed zastosowaniem tego produktu warto pokryć skórę dobrym kosmetykiem pielęgnacyjnym —  kremem czy serum. Zapewni to masażerowi odpowiedni poślizg, zapobiegnie nadmiernemu rozciąganiu skóry, a przy tym składniki zawarte w preparacie lepiej się wchłoną. Oczywiście po użyciu masażer trzeba oczyścić.

Innym dobrym pomysłem jest wcześniejsze schłodzenie akcesorium w lodówce. Takie chłodzące działanie przyda się zwłaszcza osobom uskarżającym się na obrzęki oczu rano. Masaż zimnym kamieniem daje świetne skutki i przynosi wielką ulgę.

Stosuj codziennie!

By zabiegi takie dawały widoczne rezultaty, warto na stałe wpisać je w swoją codzienną rutynę. Tego rodzaju pielęgnacja da doskonałe skutki, pozwalając cieszyć się jędrną, młodą i promienną skórą.