Jak kupować końcówki do szczoteczki sonicznej?

Zależy Ci na skutecznym myciu zębów? Potrzebujesz odpowiednich akcesoriów. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią końcówkę do swojej szczoteczki sonicznej. Sprawdź, jakie są różnice pomiędzy dostępnymi na rynku produktami i na co zwracać szczególną uwagę w czasie oczyszczania jamy ustnej.

Rodzaje końcówek do szczoteczki

Pierwszą kwestią, o jakiej musisz pamiętać, jest zgodność akcesoriów z bazowym urządzeniem. Końcówka musi po prostu pasować do Twojej szczoteczki i dać się na niej bezpiecznie zamontować. Kupuj oryginalne produkty od wybranego przez siebie producenta. Są wyższej jakości i wolniej się zużywają. Końcówki do szczoteczki sonicznej , tak jak ich tradycyjne odpowiedniki, mają różną twardość. Przy nadwrażliwości zębów najlepiej wybierać miękkie modele, które oczyszczają szkliwo delikatniej.

Włosie może być wyprofilowane w różny sposób. Ciekawą propozycją są na przykład końcówki wybielające, które polerują zęby i skuteczniej usuwają nagromadzone na nich osady. Pozwalają przywrócić naturalną biel szkliwa. Akcesoria te opłaca się kupować w większych zestawach. Trzeba je regularnie wymieniać. Na rynku dostępne są także miniwersje końcówek, które docierają do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Ponadto można zdecydować się na modele przeznaczone do oczyszczania języka.

Technologia soniczna w myciu zębów

Nowoczesne szczoteczki soniczne pozwalają na precyzyjne oczyszczenie zębów. Urządzenie jest znacznie łatwiejsze w użyciu od szczotki manualnej, ponieważ nie trzeba wykonywać nim energicznych ruchów. Wystarczy delikatnie przesuwać je po uzębieniu. Dobrze dobrana końcówka:

  • usuwa resztki jedzenia zgromadzone na zębach i języku,
  • sprzyja zachowaniu naturalnej bieli zębów,
  • masuje dziąsła,
  • sprzyja profilaktyce próchnicy i rzadszym wizytom u dentysty.

Zęby należy myć minimum dwa razy dziennie, przez dwie minuty. Wskazane jest oczyszczanie jamy ustnej po zjedzeniu posiłku.

Najlepsza końcówka do szczoteczki

Wybierz końcówkę dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb. Zwróć uwagę na miękkość i wyprofilowanie włosia oraz zgodność z bazą szczoteczki. Myj zęby regularnie i chroń się przed próchnicą.