Gdzie wytwarza się wino z czarnej porzeczki oferowane przez Winiarnię Zamojską?

Gdzie wytwarza się wino z czarnej porzeczki oferowane przez Winiarnię Zamojską?

Wiele osób uważa, że prawdziwe wino produkuje się jedynie z owoców różnych szczepów winorośli, ale czy na pewno inne owocowe napoje alkoholowe nie mogą nosić tego miana? W sprzedaży są także alkohole wytworzone w krajowych winiarniach z owoców mających wiele prozdrowotnych właściwości. Chcesz wiedzieć, z jakich? Zapoznaj się z poniższym tekstem!

Które polskie winiarnie produkują dobre wina owocowe?

Wiele polskich winiarni zajmuje się produkcją win z rodzimych owoców, jednak najwyższe walory smakowe ma wino z czarnej porzeczki produkowane z owoców dojrzewających na słonecznych stokach Roztocza. Są one uprawiane zgodnie z zasadami ochrony środowiska, na najlepszych glebach, z których czerpią wiele cennych składników mineralnych. Wino, które wytwarza Winiarnia Zamojska, Czarna Porzeczka, nie tylko ma wyjątkowy smak i przepiękną, głęboką barwę, ale zawiera również mnóstwo witamin, np. A, B1 i B2, błonnika, żelaza, wapnia i innych mikroelementów. Dlatego można skonstatować, że ma właściwości prozdrowotne. Należy ono do grupy słabszych alkoholi, gdyż zawiera go zaledwie 9%.

Czym jeszcze cechuje się to wino?

Jest to słodki alkohol o głębokim, aksamitnym smaku, z doskonale wyczuwalnym aromatem czarnej porzeczki i dojrzałych jeżyn. O tym, że warto zdecydować się na jego zakup, świadczą chociażby liczne, pozytywne opinie dotychczasowych nabywców, ceniących sobie jego:

  • oryginalność,
  • zrównoważoną kwasowość,
  • lekkość,
  • przystępną cenę.

Jest odpowiednie do podania zarówno na uroczystości rodzinnej, jak i na popołudniowe spotkanie z przyjaciółmi w upalny dzień, gdyż doskonale gasi pragnienie. 

Z jakimi potrawami wino to komponuje się najlepiej?

Ten niewątpliwie oryginalny produkt doskonale smakuje sam, ale można go też podawać do dań z dziczyzny, pieczeni z lekkimi sosami i gulaszów, a także z przekąskami i deserami, szczególnie tymi z dodatkiem czekolady. Ze względu na niską zawartość alkoholu doskonale smakuje schłodzone do temperatury pomiędzy 13 – 16°C.

Czy na polskim rynku można spotkać inne wina owocowe?

W wielu sklepach można znaleźć wina z czerwonej i czarnej porzeczki, malin, wiśni i wielu innych owoców produkowane przez różne manufaktury. Jednak Czarna Porzeczka z Winiarni Zamojskiej nie ma sobie równych, gdy chodzi o smak. Jeśli szukasz pysznego, orzeźwiającego i zdrowego wina, zajrzyj na stronę i dokonaj zakupu!