Ekspresy ciśnieniowe De’Longhi – czy warto kupić?

Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez ulubionej kawy. Dlatego ekspresy ciśnieniowe cieszą się coraz większą popularnością! Trzeba jednak wybrać odpowiedni model… Do najlepszych należą urządzenia oferowane przez markę De’Longhi. Czy warto postawić na sprzęt tego producenta? Przekonaj się, że tak!

De’Longhi – włoska marka z bogatymi tradycjami

Według mnóstwa kawoszy ojczyzną najlepszej kawy są Włochy. To stamtąd pochodzi wiele firm dostarczających urządzenia do parzenia i wyjątkowe mieszanki ziaren. De’Longhi to jedna z włoskich marek. Założone na początku XX wieku przedsiębiorstwo od początku swojego istnienia dostarczało wysokiej jakości sprzęt kuchenny. Jednak to za sprawą ekspresów ciśnieniowych zyskało światową sławę. Warto zaznaczyć, że to właśnie ta firma wprowadziła je na rynek po raz pierwszy! Obecnie producent dostarcza szeroki wybór modeli o różnym stopniu zaawansowania, dzięki czemu każdy miłośnik kawowego naparu, może się nim raczyć w taki sposób, jaki najbardziej lubi.

Co sprawia, że ekspresy marki są wyjątkowe?

Wśród produktów tej marki dostępne są zarówno ekspresy automatyczne, jak i kolbowe. Niezależnie od tego, na jaki padnie decyzja, użytkownicy dostają liczne funkcje, pozwalające parzyć różne rodzaje kaw. Korzystając z nich, przygotujesz m.in.:

  • cappuccino,
  • macchiato,
  • caffe latte,
  • espresso,

i inne napoje, w tym m.in. gorącą czekoladę. Możliwość dostosowania intensywności naparu, jaką gwarantują wybrane modele, dodatkowo sprawia, że możesz delektować się łagodniejszymi, jak i bardzo mocnymi, wytrawnymi napojami. Dzięki sprzętom De’Longhi stworzysz też program ułatwiający przygotowanie ulubionej kawy… lub dwóch. Naraz!

Obecnie większość urządzeń do przyrządzania tego naparu wyposażonych jest w spieniacze mleka. Ekspres ciśnieniowy De’Longhi za sprawą zaawansowanego systemu spieniania pomoże Ci przygotować idealną piankę o właściwej konsystencji. Szybko się przekonasz, jak faktycznie smakuje prawdziwa włoska kawa!

Ostatecznie – w oczy rzuca się włoski styl. Propozycje tego producenta to prawdziwe dzieła sztuki. Dzięki temu każdy model doskonale prezentuje się na blacie w kuchni.

Nie tylko urządzenie do kawy – sprawdź liczne akcesoria!

Warto wiedzieć, że ekspres ciśnieniowy to często dopiero początek przygody z De’Longhi. Firma dostarcza także szereg akcesoriów, jakie każdy miłośnik kawy powinien mieć. We właściwej konserwacji urządzenia, by cieszyć się nim jak najdłużej, pomocne są odkamieniacze. Z drugiej strony – przy modelu kolbowym niezbędny jest m.in. tamper do ubijania zmielonej kawy. Na spienione mleko przyda się specjalny dzbanek z dziobkiem, ułatwiającym przelewanie. I w końcu – warto sięgnąć po firmową kawę!

Ekspresy De’Longhi spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających smakoszy

Jeśli uwielbiasz raczyć się łagodniejszą arabicą albo chętnie sięgasz po wytrawniejszą robustę – ekspres ciśnieniowy De’Longhi jest dla Ciebie znakomitym wyborem. Dzięki niemu wydobędziesz ze zmielonych ziaren ich najgłębsze aromaty i smaki. Postaw na produkty tego producenta i ciesz się doskonałą kawą na co dzień.