Drukarka Saturn, platforma i inne części. Co warto wiedzieć?

Drukarka Saturn, platforma i inne części. Co warto wiedzieć?

Interesuje Cię druk 3D? To prężnie rozwijająca się dziedzina, znajdująca zastosowanie zarówno wśród prywatnych użytkowników, jak i w szeroko rozumianym przemyśle. Elegoo z kolei stanowi jedną z marek, która dostarcza rozwiązania cieszące się zainteresowaniem wielu osób. Co warto wiedzieć o jej urządzeniach i częściach zamiennych? Sprawdź to!

Drukarka 3D Elegoo Saturn – czy warto?

Nim o częściach, takich jak platforma Saturn, warto wspomnieć o samej drukarce. Jest to bowiem jeden z najbardziej zaawansowanych modeli wykorzystujących technologię MSLA. Wysoka precyzja, wynosząca 50 mikrometrów osi X i Y, a także 1,25 mikrometra osi Z gwarantuje perfekcyjne wykonanie każdego trójwymiarowego obiektu. Grubość warstwy oscyluje w zakresie od 10 do 150 mikrometrów.

Dzięki większym gabarytom niż w przypadku innych propozycji tego producenta może być ona wykorzystana przy tworzeniu bardziej skomplikowanych modeli o większych rozmiarach. Dodatkowo została wyposażona w duży wyświetlacz o rozdzielczości 4K. Kalibracja odbywa się z użyciem dwóch śrub, co znacznie ułatwia optymalne ustawienie pracy urządzenia.

Płynne działanie, łatwość użycia oraz ogromna precyzja to nie wszystkie jego zalety. Wszystko to bowiem dostaje się w bardzo przystępnej cenie, co stanowi kolejny atut prezentowanego sprzętu. Trudno się zatem dziwić, że należy on do najchętniej wybieranych modeli drukarek 3D.

Łatwy dostęp do części zamiennych

Pisząc o drukarce Elegoo, nie tylko Saturn, ale i innych, warto wspomnieć także o dostępności części zamiennych. W sklepach specjalizujących się w tej technologii można znaleźć w przystępnej cenie komponenty, oryginalne moduły, gwarantujące 100% kompatybilność z posiadanym urządzeniem. Jeśli więc platforma w Twoim modelu wymaga wymiany – warto postawić na artykuły pochodzące od Elegoo.

Gdzie kupić drukarkę i części?

W sieci nie brakuje firm oferujących zarówno gotowe drukarki 3D, jak i poszczególne ich części. Prześledź więc propozycje dostawców i wybierz sklep, w którym dostępne są oryginalne części w dobrej cenie. Nabywając takie produkty u specjalistów, możesz liczyć także na profesjonalną poradę dotyczącą sprzętów.