Dlaczego warto wybierać tapety ścienne 3D?

Dlaczego warto wybierać tapety ścienne 3D?

Tapetowanie wnętrz to znany od wieków sposób na ich ozdabianie oraz wykańczanie ścian. Obecnie jednak taka forma dekoracji ma zupełnie inne oblicze. Rzadko już tapetuje się całe pomieszczenia, stawiając na dekorowanie pojedynczych ścian, inne są też same tapety —  nie tylko jeśli chodzi o materiały i ich właściwości, ale też motywy. Szczególnie popularne są tapety 3D, czyli trójwymiarowe. Dowiedz się, dlaczego warto je wybierać.

Efektowna dekoracja

Wybór tapet na rynku jest olbrzymi, zresztą wcale nie trzeba stawiać na gotowe wzory —  wielu producentów daje możliwość nadrukowania na podłożu wzoru dostarczonego przez klienta, na przykład wybranej grafiki czy nawet jego zdjęcia. Poza tym do wyboru są tapety ścienne 3D i zwykłe, jak również fototapety, a także niezliczona ilość motywów. Są to między innymi wzory przestrzenne, przedstawiające np. szlaczki czy bryły geometryczne, w najróżniejszych kolorach, a także konkretne widoki —  kwiatów, drzew, lasów, gór, morza, zwierząt itp.

Trójwymiarowe tapety na pewno szczególnie przyciągają wzrok, stanowią zatem bardzo efektowną i modną dekorację. Jest to mocny akcent każdej aranżacji, dzięki czemu można przeprowadzić prawdziwą metamorfozę wnętrza małym nakładem pracy i niskim kosztem. Wystarczy przykleić kawałek tapety na jednej ze ścian, na przykład tej, przy której stoi kanapa w salonie, by zupełnie odmienić wygląd pomieszczenia, a prace te z powodzeniem można wykonać samodzielnie.

Inne zalety współczesnych tapet

Taki sposób dekorowania pomieszczeń faktycznie jest bardzo łatwy, szybki i tani — nie potrzeba remontu i zatrudniania ekipy. Tapety łatwo się nakłada i równie łatwo zdejmuje, można zatem zmienić aranżację kiedy tylko się chce. W dodatku nowoczesne produkty nierzadko są samoprzylepne —  a prawie zawsze zmywane oraz bardzo trwałe. Mogą zatem znaleźć się w różnych pomieszczeniach, nie tylko w sypialni i salonie.