Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych w Google jest tak ważne?

Wysokie miejsce w rankingu wyszukiwarki owocuje atrakcyjną lokatą na liście odnośników wskazywanych przez nią w formie odpowiedzi na zadane przez użytkownika pytanie. Żeby uzyskać wysoką pozycję, należy postawić na profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych w Google. Dlaczego jest to tak istotne? Sprawdź, co można zyskać!

Pozycja decyduje o liczbie odwiedzin

Tym, co w dużej mierze wpływa na liczbę notowanych odwiedzin danej witryny, jest miejsce zajmowane w tzw. wynikach organicznych. Klikalność mają wyłącznie linki znajdujące się w pierwszej zakładce  wysoką te z pierwszej dziesiątki, a naprawdę zadowalającą zajmujące podium. Lokata wpływa zatem na ruch. Podejmując się pozycjonowania strony internetowej w Google, nie otrzymuje się gwarancji zwiększenia sprzedaży, bo nie do tego (bezpośrednio) służy to działanie.

Jego celem jest za to stworzenie warunków umożliwiających klientowi zapoznanie się z ofertą. Dzięki temu procesowi firma dociera ze swoją propozycją do szerokiego grona klientów. Specjaliści z agencji marketingowej zapewniają zatem widoczność danej witryny i zwiększenie liczby jej odwiedzin przez potencjalnych kontrahentów. To, czy dokonają oni zakupu, zależy już od jakości oferowanych usług lub produktów czy cen.

Jednak nawet najatrakcyjniejsze warunki nie przekonają konsumenta, jeśli ten nie dowie się o ich istnieniu. Dlatego warto zlecić pozycjonowanie stron internetowych w Google.

Widoczność w sieci to nie tylko ruch budowanie rozpoznawalność marki

Wyświetlanie się danej witryny na wysokiej pozycji w wyszukiwarce jest korzystne, nawet jeśli użytkownik nie wejdzie na nią. Dlaczego? Bo dzięki temu widoczna staje się nazwa marki, która zaczyna powoli funkcjonować w świadomości internauty, a tym samym rozpoczyna się proces budowania jej rozpoznawalności, co w przyszłości może przełożyć się na olbrzymi sukces finansowy.

Wygrana z konkurencją

Kolejną zaletą płynąca z pozycjonowania strony internetowej jest dobre zaprezentowanie się na tle konkurencji, możliwość jej pokonania. Jest to szczególnie ważne w przypadku biznesu prowadzonego w sieci, w której działa sporo przedsiębiorstw świadczących podobne usługi lub sprzedających ten sam towar. Wygrać z nimi można jedynie, zajmując wysokie miejsca w Google.

Uwaga na amatorów

Trzeba wiedzieć, że walka o widoczność w internecie nie jest łatwa. Jest to proces złożony i długotrwały. Nie jest możliwe osiągnięcie założonego efektu w tydzień. Na rynku działa wiele amatorskich agencji, które obiecują taki wynik. Zdecydowanie nie warto im wierzyć. Pozycjonowanie stron internetowych w Google wymaga czasu i aktywności na różnych polach, dlatego należy korzystać z usług profesjonalnych firm, które uczciwie przedstawiają warunki pracy. Tylko specjaliści zapewnią witrynie widoczność.